Allianzsp.sk
Formula 1

Aktuálna téma

Aktuálne informácie zo zákulisia pretekov.

Najnovšie ABC Zoradenie podľa:   Počet záznamov: 14
Ešte počas letnej prestávky, teda pred dvoma mesiacmi, bol hlavným favoritom na získanie majstrovského titulu Sebastian Vettel. Ten mal síce na Veľkej cene Maďarska problémy s vykriveným riadením, ale aj vďaka garde zo strany kolegu Kimiho Räikkönena to zvládol a zvíťazil.
viac
Víkendová Veľká cena Singapuru nám opäť raz pripomenula, že motoršport je jednoducho nevyspytateľný a kedykoľvek sa môže postarať o zrod nečakanej situácie. Tentoraz k tomu prišlo hneď po štarte a na hru osudu doplatili Sebastian Vettel, Max Verstappen, Kimi Räikkönen a napokon aj Fernando Alonso.
viac
Lewis Hamilton zažil v Monze jednu zo svojich najlepších kvalifikácií. Už viackrát ukázal, že v záverečných okamihoch sobotného diania zo seba dokáže dostať maximum a zaznamenať neuveriteľné časy, ale tentoraz sa mu to na talianskom autodróme podarilo v mimoriadne ťažkých podmienkach.
viac
Rozhovor so šéfom tímu Mercedes po VC Maďarska. Dozviete sa čo hovorí na problémy s rádiovou komunikáciou alebo na výmenu miest Valtteriho a Lewisa v poslednej zákrute pretekov...
viac
Tesne pred koncom Veľkej ceny Veľkej Británie to vyzeralo tak, že pretekári Ferrari Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel obsadia druhé a štvrté miesto. Následne však zasiahla vyššia moc a obom nadelila problémy s ľavou prednou pneumatikou. Fín skončil napriek tomu tretí, Nemec prešiel cieľom až ako siedmy.
viac
Valtteri Bottas vstupoval do Veľkej ceny Azerbajdžanu z druhého miesta, ale určite netušil, že prvé kolo bude z jeho pohľadu nekonečne dlhé. Hneď v druhej zákrute totiž kolidoval s Kimim Räikkönenom a po defekte pravej prednej pneumatiky mal do boxov poriadne ďaleko. Veď okruh v Baku má viac ako šesť kilometrov a boxovú uličku len práve minul!
viac
Lewis Hamilton zažil v sobotu v Montreale veľmi nezvyčajný deň. Najskôr takmer zmeškal kvalifikáciu a sediac za svojim laptopom sa „prebral“ až osem minút pred jej začiatkom. Neuvedomil si totiž, že v Kanade sa kvalifikácia tentoraz začína o jednej a nie až o druhej hodine popoludní.
viac
Lewisovi Hamiltonovi monacký víkend nevyšiel. Auto sa mu nepodarilo správne nastaviť a v kvalifikácii z toho bolo nakoniec len štrnáste miesto. Vďaka trestu pre Jensona Buttona štartoval trinásty a v pretekoch to vytiahol na konečnú siedmu priečku. K podujatiu sa vrátil v nasledujúcom rozhovore.
viac
Rozhovor s Valtteri Bottasom po jeho prvom víťazstve v pretekoch F1.
viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec
Najbližší okruh
Veľká cena USA: Preteky