Allianzsp.sk
Formula 1

Aktuálna téma

Aktuálne informácie zo zákulisia pretekov.

Najnovšie ABC Zoradenie podœa:   Počet záznamov: 18
Keď sa odborníci pred sezónou 2017 zamýšľali nad tým, kto by mohol bojovať o titul, tak okrem Mercedesu sa spomínal hlavne tím Red Bull Racing. Ten krok po kroku napredoval a zdalo sa, že kombinácia šasi RB13 a motora Renault by mohla fungovať.
viac
Formula 1 bola kedysi typická tým, že pretekári dostávali nové motory v zásade na dennej báze. Jeden bol určený pre tréningy, druhý pre kvalifikáciu a tretí pre preteky. Keď k tomu prirátame množstvo ďalších agregátov pre testovacie účely a interný výskum, tak sme sa mohli dopracovať až k číslu 600 na sezónu!
viac
Lewis Hamilton sa zo štatistického hľadiska zaradil medzi päť najlepších jazdcov histórie; získal štvrtý majstrovský titul, čím sa vyrovnal Sebastianovi Vettelovi s Alainom Prostom, a teraz už poškuľuje po dostihnutí Juana Manuela Fangia či Michaela Schumachera, ktorí majú päť, resp. sedem titulov.
viac
Tím Mercedes-AMG Petronas počas víkendu v USA potvrdil získanie štvrtého majstrovského titulu v sérii. Trikrát sa o to postarala jazdecká dvojica Lewis Hamilton – Nico Rosberg, teraz to dokázalo duo Lewis Hamilton – Valtteri Bottas. V tíme teda zavládla absolútna spokojnosť.
viac
Ešte počas letnej prestávky, teda pred dvoma mesiacmi, bol hlavným favoritom na získanie majstrovského titulu Sebastian Vettel. Ten mal síce na Veľkej cene Maďarska problémy s vykriveným riadením, ale aj vďaka garde zo strany kolegu Kimiho Räikkönena to zvládol a zvíťazil.
viac
Víkendová Veľká cena Singapuru nám opäť raz pripomenula, že motoršport je jednoducho nevyspytateľný a kedykoľvek sa môže postarať o zrod nečakanej situácie. Tentoraz k tomu prišlo hneď po štarte a na hru osudu doplatili Sebastian Vettel, Max Verstappen, Kimi Räikkönen a napokon aj Fernando Alonso.
viac
Lewis Hamilton zažil v Monze jednu zo svojich najlepších kvalifikácií. Už viackrát ukázal, že v záverečných okamihoch sobotného diania zo seba dokáže dostať maximum a zaznamenať neuveriteľné časy, ale tentoraz sa mu to na talianskom autodróme podarilo v mimoriadne ťažkých podmienkach.
viac
Rozhovor so šéfom tímu Mercedes po VC Maďarska. Dozviete sa čo hovorí na problémy s rádiovou komunikáciou alebo na výmenu miest Valtteriho a Lewisa v poslednej zákrute pretekov...
viac
Tesne pred koncom Veľkej ceny Veľkej Británie to vyzeralo tak, že pretekári Ferrari Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel obsadia druhé a štvrté miesto. Následne však zasiahla vyššia moc a obom nadelila problémy s ľavou prednou pneumatikou. Fín skončil napriek tomu tretí, Nemec prešiel cieľom až ako siedmy.
viac
Valtteri Bottas vstupoval do Veľkej ceny Azerbajdžanu z druhého miesta, ale určite netušil, že prvé kolo bude z jeho pohľadu nekonečne dlhé. Hneď v druhej zákrute totiž kolidoval s Kimim Räikkönenom a po defekte pravej prednej pneumatiky mal do boxov poriadne ďaleko. Veď okruh v Baku má viac ako šesť kilometrov a boxovú uličku len práve minul!
viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec