Allianzsp.sk
Formula 1

Preteky

Zhodnotenie jednotlivých víkendov sezóny.

Najnovšie ABC Zoradenie podľa:   Počet záznamov: 20
Mercedes zakončil ďalšiu svoju majstrovskú sezónu vo veľkom štýle. Z konštruktérskeho titulu sa tešil ešte v USA, Lewis  Hamilton oslavoval svoj majstrovský primát v Mexiku a aj keď bolo tým pádom o všetkom rozhodnuté, tím nezvoľnil. S ročníkom sa stajňa v Abú Zabí rozlúčila dvojitým víťazstvom, ktorého základy položila už v kvalifikácii.
viac
Lewis Hamilton sa pred dvoma týždňami v Mexiku tešil z definitívneho potvrdenia majstrovského titulu a následne zdôraznil, že záver sezóny určite nevypustí tak, ako sa mu to stalo v roku 2015, keď posledné tri podujatia vyhral jeho kolega Nico Rosberg.
viac
Mercedesu mexický okruh bratov Rodríguezovcov príliš nevyhovoval a už kvalifikácia na tamojšie podujatie ukázala, že strieborní sú až v pozícii tretieho najsilnejšieho tímu. Z pohľadu boja o titul to však nebol veľký problém a Lewis Hamilton po vybojovaní tretieho miesta na štarte (pred ním boli Sebastian Vettel a Max Verstappen) cítil, že by mal získať pozíciu v top 5. Tá by mu bez ohľadu na Vettelov výsledok zaručovala majstrovský titul...
viac
Lewis Hamilton sa po letnej prestávke dostal do neskutočnej fazóny. Zo šiestich podujatí, ktoré sa od konca augusta uskutočnili, vyhral v Belgicku, Taliansku, Singapure, Japonsku i v USA a v Malajzii skončil druhý. Zo 150 možných bodov v tomto období vybojoval 143 a konkurencii nedáva absolútne žiadnu šancu.
viac
Lewis Hamilton môže mať po Veľkej cene Japonska široký úsmev. V krajine vychádzajúceho slnka vybojoval pole position a preteky bez väčších problémov vyhral, pričom mu do karát zahrali aj okolnosti. Jeho hlavný majstrovský súper Sebastian Vettel vypadol kvôli problému so zapaľovacou sviečkou a rozdiel medzi dvojicou sa tak natiahol na 59 bodov.
viac
Veľká cena Malajzie nám opäť raz potvrdila, že v súčasnej F1 si nemôžeme byť dopredu ničím istí. Tak, ako v Singapure vyhral Mercedes, ktorý mal byť podľa predpokladov až v pozícii tretej sily, sa v Malajzii tešil Red Bull, s ktorým dopredu takisto nikto nerátal.
viac
Formula 1 niekedy prináša neuveriteľné príbehy a jeden z takých sa písal aj cez víkend v Singapure. Mercedes vstupoval do pretekov až v pozícii tretej sily, pretože tento mestský okruh mu tradične nesedí, ale vyťažil z toho veľmi veľa.
viac
Mercedes potvrdil, že okruh v Monze, ktorý je paradoxne domovom jeho úhlavného nepriateľa z Ferrari, mu sedí ako ušitý. V posledných štyroch rokoch viedli jeho pretekári počas všetkých 212 kôl, ktoré sa v Taliansku odjazdili.
viac
Lewis Hamilton zažil v Belgicku pamätný víkend. V sobotu najskôr kvalifikačným víťazstvom vyrovnal rekordný počet 68 pole position Michaela Schumachera, aby k tomu v nedeľu pridal aj triumf vo veľkej cene. A to všetko počas jeho súťažného víkendu číslo 200.
viac
Športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff v priebehu maďarského víkendu vycítil, že Ferrari je na Hungaroringu silnejšie ako Mercedes. Bolo mu jasné, že talianskeho súpera môže zdolať len v tom prípade, ak bude mať Scuderia technické problémy, prípadne sa niečo udeje. Od soboty preto hovoril o snahe o minimalizovanie škôd.
viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec