Allianzsp.sk
Formula 1

Preteky

Zhodnotenie jednotlivých víkendov sezóny.

Najnovšie ABC Zoradenie podœa:   Počet záznamov: 16
Lewis Hamilton môže mať po Veľkej cene Japonska široký úsmev. V krajine vychádzajúceho slnka vybojoval pole position a preteky bez väčších problémov vyhral, pričom mu do karát zahrali aj okolnosti. Jeho hlavný majstrovský súper Sebastian Vettel vypadol kvôli problému so zapaľovacou sviečkou a rozdiel medzi dvojicou sa tak natiahol na 59 bodov.
viac
Veľká cena Malajzie nám opäť raz potvrdila, že v súčasnej F1 si nemôžeme byť dopredu ničím istí. Tak, ako v Singapure vyhral Mercedes, ktorý mal byť podľa predpokladov až v pozícii tretej sily, sa v Malajzii tešil Red Bull, s ktorým dopredu takisto nikto nerátal.
viac
Formula 1 niekedy prináša neuveriteľné príbehy a jeden z takých sa písal aj cez víkend v Singapure. Mercedes vstupoval do pretekov až v pozícii tretej sily, pretože tento mestský okruh mu tradične nesedí, ale vyťažil z toho veľmi veľa.
viac
Mercedes potvrdil, že okruh v Monze, ktorý je paradoxne domovom jeho úhlavného nepriateľa z Ferrari, mu sedí ako ušitý. V posledných štyroch rokoch viedli jeho pretekári počas všetkých 212 kôl, ktoré sa v Taliansku odjazdili.
viac
Lewis Hamilton zažil v Belgicku pamätný víkend. V sobotu najskôr kvalifikačným víťazstvom vyrovnal rekordný počet 68 pole position Michaela Schumachera, aby k tomu v nedeľu pridal aj triumf vo veľkej cene. A to všetko počas jeho súťažného víkendu číslo 200.
viac
Športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff v priebehu maďarského víkendu vycítil, že Ferrari je na Hungaroringu silnejšie ako Mercedes. Bolo mu jasné, že talianskeho súpera môže zdolať len v tom prípade, ak bude mať Scuderia technické problémy, prípadne sa niečo udeje. Od soboty preto hovoril o snahe o minimalizovanie škôd.
viac
Veľká cena Veľkej Británie priniesla nadvládu Mercedesu. Dlho to síce nevyzeralo na najvyšší možný úspech, ale aj s trochou šťastia sa to nakoniec podarilo. Lewis Hamilton bez väčších problémov obhájil svoje kvalifikačné víťazstvo a Valtteri Bottas sa z deviateho miesta prepracoval na konečné druhé. V Brackley sa tak tešia z dvojitého triumfu a 43 majstrovských bodov!
viac
Veľká cena Rakúska vyniesla Valtterimu Bottasovi druhé kariérne víťazstvo. Fín bol počas víkendu mimoriadne silný, vyhral kvalifikáciu, mal dokonalý štart a v prvej fáze pretekov si vybudoval solídny náskok, no v závere toho mali jeho pneumatiky dosť a Sebastian Vettel sa k nemu dostal absolútne na dostrel.
viac
Víkend v Azerbajdžane sa z pohľadu Mercedesu začal veľmi dobre a Lewis Hamilton s Valtterim Bottasom si v kvalifikácii vybojovali prvé dve miesta. Ich náskok bol veľavravný, veď tretí Kimi Räikkönen zaostal o 1,1 sekundy. Ako však býva zvykom, v konečnom dôsledku nie je nič také jednoduché, ako by sa mohlo zdať.
viac
Pred dvoma týždňami sme boli v Monaku svedkami dvojitého víťazstva Ferrari. Talianska stajňa prevzala vedenie aj v konštruktérskom šampionáte a zdalo sa, že má navrch, ibaže jej hlavný súper a úhlavný nepriateľ prišiel po štrnástich dňoch s dokonalou odpoveďou. Mercedes to chlapcom z Maranella oplatil rovnakou mincou a z Kanady vezie rovnaký dvojitý triumf.
viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec
Najbližší okruh
Veľká cena USA: Preteky