Allianzsp.sk
Formula 1

Okruhy

Informácie o okruhoch pre sezónu 2016.

Najnovšie ABC Zoradenie podœa:   Počet záznamov: 20
Prvé preteky v Melbournskom Albert parku sa konali v marci 1996. Jasným favoritom mal byť majster sveta Michael Schumacher, no jeho prestup k Ferrari mu k víťazstvu v pretekoch nijako nepomohol.
viac
Okruh Shanghai International Circuit v kalendári pretekov Formuly 1 už rozhodne nepatrí medzi nováčikov a veľká cena sa tu bude jazdiť už po 14. raz.
viac
Okruh v Bahrajne je už niekoľko rokov neodeliteľnou súčasťou kolotoča pretekov F1. V posledných rokoch sa na ňom jazdia preteky pod umelým osvetlením.
viac
Katalánsky okruh postavený pri meste Barcelona je v kalendári pretekov Formuly 1 už od roku 1991 a jeho popularitu na začiatku 21. storočia výrazne zvýšil dvojnásobný majster sveta Fernando Alonso.
viac
Prvá Veľká cena Monaka sa jazdila hneď v úvodnej sezóne pretekov Formuly 1, v roku 1950. História tohto okruhu je tak plná dramatických pretekov a okamihov.
viac
Veľká cena Kanady sa prvýkrát konala už v roku 1960. Odvtedy sa preteky striedavo konali na dvoch rôznych okruhoch – Mosport park a Mont-Tremblant. Od roku 1970 bol okruh Mont-Tremblant uzatvorený kvôli nevyhovujúcej bezpečnosti, a tak jediným okruhom vhodným pre Formulu 1 zostal Mosport park.
viac
Tento okruh ležiaci pri mestečku Zeltweg uprostred Rakúska, má za sebou naozaj dlhú a bohatú históriu, ktorá sa začala písať už v 50-tych rokoch 20. storočia. Spočiatku sa tu konali iba preteky nižších súťaži, no organizátori sa sem veľmi intenzívne snažili pritiahnuť preteky Formule 1.
viac
Prvé preteky sa na okruhu Silverstone konali hneď v premiérovom roku seriálu Formuly 1 v roku 1950. Spolu s mestským okruhom v Monte Carle tak patrí Silverstone medzi najstaršie v kalendári.
viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec