Allianzsp.sk
Formula 1

Preview pretekov

Informácie o nasledujúcich pretekoch.

Najnovšie ABC Zoradenie podľa:   Počet záznamov: 17
Po skončení európskej časti sezóny čakal Formulu 1 krátky ázijský „stint“ zložený z pretekov v Singapure, Malajzii a Japonsku, ale aj ten je už za nami. V kalendári ostávajú posledné štyri veľké ceny, ktoré sa postupne uskutočnia v USA, Mexiku, Brazílii a v Abú Zabí.
viac
Od Veľkej ceny Malajzie uplynulo len zopár dní a Formulu 1 čaká ďalšia, v poradí už šestnásta, zastávka v tohtoročnom kalendári. Cirkus sa presunul na jeden z najtradičnejších a najobľúbenejších okruhov do japonskej Suzuky, ktorý má ako jediný v súčasnej Formule 1 osmičkový tvar – na jednom mieste sa teda križuje.
viac
Formula 1 sa po definitívnom skončení európskej časti sezóny presunula do Ázie, kde nás po Singapure čaká predstavenie v blízkej Malajzii. Na okruhu Sepang sa očakáva niečo veľmi podobné, čo sme mali pred dvoma týždňami; extrémna horúčava a vysoká vlhkosť vzduchu.
viac
Európska časť ročníka 2018 je definitívne za nami a Formula 1 mieri na svoje záverečné celosvetové turné. To sa začne v Ázii, pokračovať bude v Amerike a skončí sa v Abú Zabí, pričom na ostatných sedem podujatí máme vyhradených najbližších jedenásť víkendov.
viac
Druhá časť sezóny sa rozbehla vo veľkom štýle. Veľkú cenu Belgicka vyhral po napínavom závere Lewis Hamilton, ktorý sa ubránil pred dotierajúcim Sebastianom Vettelom a už počas tohto víkendu pokračujeme ďalším historicky dôležitým podujatím; pred nami je Veľká cena Talianska tradične sa konajúca na superrýchlom okruhu Autodromo Nazionale di Monza.
viac
Letná prestávka je minulosťou a Formulu 1 čaká dvanáste podujatie aktuálneho ročníka. Medzi veľkými cenami Maďarska a Belgicka prebehli štyri týždne, z ktorých počas dvoch museli byť továrne jednotlivých tímov celkom zatvorené. Zastavil sa vývoj, zamestnanci odišli na dovolenky a zaslúženého oddychu sa dočkali aj pretekári.
viac
Počas tohto víkendu v Maďarsku načneme druhú polovicu sezóny. Na susednom Hungaroringu sa uskutoční jedenáste podujatie z celkového počtu dvadsiatich, ktoré bude súčasne posledným pred letnou prestávkou.
viac
Od Veľkej ceny Rakúska prešlo len niekoľko dní a cirkus Formuly 1 je už presťahovaný na Britských ostrovoch, konkrétne v anglickom Silverstone. Neboli to veru nudné dni, pretože v utorok sa konala premiéra filmu Williams a v stredu veľkolepé večerné podujatie F1 Live, ktoré v Londýne navštívili zástupcovia všetkých tímov Formuly 1.
viac
Deviate podujatie aktuálneho formulového ročníka sa počas tohto víkendu uskutoční u našich susedov v Rakúsku. Vyše osemmiliónová krajina je z veľkej časti pokrytá Alpami a je značne kopcovitá, pričom niekde na prechode medzi vyššími a nižšími polohami leží okruh Red Bull Ring; jeho najnižší bod sa nachádza 721 a najvyšší 785 metrov nad morom.
viac

Okruh v Baku je považovaný za veľmi rýchly a z hľadiska náročnosti na brzdy je zaradený približne do zlatého stredu. Zaujímavou výzvou bude chladenie, ktorého dostatok je potrebný takmer na všetkých úsekoch. Ale pozor, ak by bolo mimoriadne intenzívne, tak na dlhej rovinke poriadne schladnú aj brzdy a jazdec skončí v prvej zákrute mimo trate.

viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec
Najbližší okruh
Veľká cena USA: Preteky