Allianzsp.sk
Formula 1

Preview pretekov

Informácie o nasledujúcich pretekoch.

Najnovšie ABC Zoradenie podľa:   Počet záznamov: 20
Sezóna 2017 sa priblížila k svojmu koncu a počas tohto víkendu nás čaká jej posledná zastávka. Pred nami je už len Veľká cena Abú Zabí, ktorá už niekoľkokrát rozhodovala o majstrovských tituloch – tentoraz to však platiť nebude: medzi jednotlivcami už titul získal Lewis Hamilton a medzi konštruktérmi má všetko v suchu Mercedes.
viac
Ročník 2017 sa pomaly ale isto blíži k svojmu záveru. Počas víkendu nás čakajú predposledné preteky sezóny, ktorých dejiskom bude okruh Autódromo José Carlos Pace nachádzajúci sa v Interlagose v São Paulo. Veľká cena Brazílie má v kalendári poradové číslo 19.
viac
Len niekoľko dní po Veľkej cene USA nás čaká ďalšie majstrovské podujatie. Pretekári sa z Austinu presunuli o približne 1 200 kilometrov na juh, konkrétne do Mexico City. Tam sa v nadmorskej výške 2 200 metrov uskutoční v poradí osemnásta veľká cena aktuálneho ročníka a je veľmi pravdepodobné, že z hľadiska boja o majstrovský titul medzi jednotlivcami bude rozhodujúca.
viac
Po skončení európskej časti sezóny čakal Formulu 1 krátky ázijský „stint“ zložený z pretekov v Singapure, Malajzii a Japonsku, ale aj ten je už za nami. V kalendári ostávajú posledné štyri veľké ceny, ktoré sa postupne uskutočnia v USA, Mexiku, Brazílii a v Abú Zabí.
viac
Od Veľkej ceny Malajzie uplynulo len zopár dní a Formulu 1 čaká ďalšia, v poradí už šestnásta, zastávka v tohtoročnom kalendári. Cirkus sa presunul na jeden z najtradičnejších a najobľúbenejších okruhov do japonskej Suzuky, ktorý má ako jediný v súčasnej Formule 1 osmičkový tvar – na jednom mieste sa teda križuje.
viac
Formula 1 sa po definitívnom skončení európskej časti sezóny presunula do Ázie, kde nás po Singapure čaká predstavenie v blízkej Malajzii. Na okruhu Sepang sa očakáva niečo veľmi podobné, čo sme mali pred dvoma týždňami; extrémna horúčava a vysoká vlhkosť vzduchu.
viac
Európska časť ročníka 2018 je definitívne za nami a Formula 1 mieri na svoje záverečné celosvetové turné. To sa začne v Ázii, pokračovať bude v Amerike a skončí sa v Abú Zabí, pričom na ostatných sedem podujatí máme vyhradených najbližších jedenásť víkendov.
viac
Druhá časť sezóny sa rozbehla vo veľkom štýle. Veľkú cenu Belgicka vyhral po napínavom závere Lewis Hamilton, ktorý sa ubránil pred dotierajúcim Sebastianom Vettelom a už počas tohto víkendu pokračujeme ďalším historicky dôležitým podujatím; pred nami je Veľká cena Talianska tradične sa konajúca na superrýchlom okruhu Autodromo Nazionale di Monza.
viac
Letná prestávka je minulosťou a Formulu 1 čaká dvanáste podujatie aktuálneho ročníka. Medzi veľkými cenami Maďarska a Belgicka prebehli štyri týždne, z ktorých počas dvoch museli byť továrne jednotlivých tímov celkom zatvorené. Zastavil sa vývoj, zamestnanci odišli na dovolenky a zaslúženého oddychu sa dočkali aj pretekári.
viac
Počas tohto víkendu v Maďarsku načneme druhú polovicu sezóny. Na susednom Hungaroringu sa uskutoční jedenáste podujatie z celkového počtu dvadsiatich, ktoré bude súčasne posledným pred letnou prestávkou.
viac
1 | 2 | ďalšia strana na koniec